Perhefutis ja poikien futiskerho alkaa 17.9.
4.7.2018 8:30 Seuratiedotteet / FC Reipas

Ilmoittaudu mukaan

Iloa, innostumista, intohimoa FC Reippaassa

FC Reippaan Perhefutis sekä poikien jalkapallokerho aloittavat uuden kautensa maanantaina 17.9. Perhefutis-toiminta on tarkoitettu 2014-15-syntyneille tytöille ja pojille. Jalkapallokerho puolestaan 2013-syntyneille pojille. Tyttöjen (2013) jalkapallokerho aloittaa marraskuussa. Siitä lisäinfoa elo-syyskuun vaihteessa. Näidenkin toimintojen keskiössä ovat ilo ja innostuminen sekä yhdessä tekeminen.

Kaikkeen toimintaamme voi aina tutustua ilmaiseksi!

Perhefutis on tarkoitettu lapsi-aikuinen pareille. Perhefutiksemme vetäjänä toimii alan todellinen ammattilainen Leila Santero. Hän on ollut mukana lasten liikuttajana jo useita, useita vuosia mm. 8-vuotta Lasten Leikki ja Liikunta ry:ssä. Telinevoimistelutaustan omaava Santero toimii myös Viipurin Reippaan valmentajana sekä Päijät-Hämeen Liikunta ja Urheilu lasten liikunnan kouluttajana.

PERHEFUTIS - Ilmoittautumislomake

 • 2014-15 -syntyneet tytöt ja pojat
 • Maanantaisin Salpausselän koulun sali klo 17-18 tai 18-19
 • Ryhmään voidaan ottaa max. 20+ 20 paria
 • Ohjaaja: Leila Santero
 • Hinta - 160 € / lapsi-aikuinen pari
 • Toimintakausi 17.9.-30.4

Hinta sisältää juomapullon,FC Reippaan harjoituspaidan, vakuutuksen (lapset) ja FC Reippaan jäsenkortin (lapset).

Perhefutis on lapsen ja vanhemman yhteinen harrastus, joka mahdollistaa kiireettömän hetken yhdessäoloon. Toiminnassa harjoitellaan monipuolisesti perusliikuntataitoja ja tututustaan pallon käsittelyyn. Perhefutiksessa autetaan lasta oivaltamaan ja oppimaan itse ja yhdessä vanhemman kanssa kokeilemalla. On nähtävissä, että vanhemmilla on suuri merkitys lapsen liikkumisen tukijoina ja liikunnalliseen elämäntapaan kasvattajana.

POIKIEN JALKAPALLOKERHO – 2013-syntyneet - TÄYNNÄ

 • Jalkapallokerhon aloitus MA 17.9. klo 17.30 tai 18.30
 • Maanantaisin klo 17.30 tai 18.30 Mukkulan yläkoulun sali
 • Ohjaaja nuorisopäällikkö Esa Lehikoinen.
 • Ilmoittautumislomake
 • Hinta 25 €/kk (marras-huhtikuu) + harjoituspaita. Laskutetaan yhdessä 6 kk erässä.
  • Sisältää seuran jäsenmaksun, harjoitusvuorot, valmentajan palkkiot. vakuutuksen, sisäänpääsyn FC Lahden otteluihin sekä alennetun hinnan kesän jalkapallokouluun.

Jalkapallokerhoa 2013-syntyneille pojille vetää seuran nuorisopäällikkö Esa Lehikoinen. Jalkapallokerhossa panostetaan iloiseen ja turvalliseen ilmapiiriin, pelataan paljon ja leikitään runsaasti. Viime kauden kerhon palaute lasten huoltajilta oli varsin hyvää. Kouluarvosanoin keskiarvot olivat seuraavat:

 • Kouluarvosana kerhon ohjaamisen tasosta 9,7
 • Kouluarvosana kerhon sisällöistä 9,5

   
Lisää uutisia
FC Reipas
«  Helmikuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
Kategoriat