Onnea Reippaan Naiset
Julkaistu: 06.03.2019 00.00

Onnea Reippaan Naiset

Reippaan Naiset juhlii 40-vuotista taivaltaan. Tänään naiset juhlivat kakkukahvien muodossa FC Reippaan toimistolla. Paikalla vilisee entisiä Reippaan pelaajia, toimijoita sekä tietysti yhdistyksen aktiiviset naiset.

FC Reipas onnittelee tärkeää yhteistyötahoa mahtavasta merkkipaalusta!

Reippaan naiset ry 40 vuotta juniorityön hyväksi
Reippaan naisjaosto on perustettu tammikuussa 1979. Nimi muutettu Reippaan Naiset ry:ksi 1994. Toiminnan tarkoituksena on kerätä varoja FC Reippaan junioreille, erityisesti vähävaraisten perheiden tueksi. Reippaan Naiset ovat avustaneet 39 vuoden aikana FC Reippaan junioreita jo lähes 300 000 eurolla. Yhdistys kerää varoja tekemällä erityyppisiä talkootöitä, pääasiassa jalkapallon toimintaympäristössä. Yhdistys osallistuu aktiivisesti myös FC Reippaan ja FC Lahden järjestämien tapahtumien toteuttamiseen.Seuran uusimmat